BLOG NSP Primus

Nasze Sukcesy

Programista z Primusa pierwszy w kategorii klas trzecich w IV Ogólnopolskim Konkursie "Kodować każdy może"

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 
 
2 marca 2019 r. w gościnnych murach Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbył się Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może". Jego uczestnicy programowali w języku Scratch. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Kuczko z klasy III i Bruno Meier-Wiśniewski z klasy IV. Finał rozpoczęło indywidualne programowanie w 3 kategoriach wiekowych (klasy II-III, IV-V i VI-VII). Następnie zgromadzeni w auli rodzice, sponsorzy i opiekunowie obserwowali programowanie w losowo dobranych zespołach 3-osobowych. W ciągu 10 minut zespoły tworzyły program na zadany temat. Zespoły z klas II-III przedstawiały zimę, IV-V wiosnę, VI-VII lato. Zwycięskie zespoły wyłaniano w "głosowaniu cukierkowym" (o co chodzi? - wyjaśnią Wam finaliści). Po przerwie na poczęstunek dla uczestników ogłoszono wyniki konkursu. Okazało się, że konkurs zespołowy wygrały grupy, w których pracowali finaliści z Primusa, a w programowaniu indywidualnym w kategorii klas III pierwsze miejsce zajął Tomasz Kuczko.
 
Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania. To także środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch uczy kreatywnego myślenia, współpracy oraz wyciągania wniosków - ważnych umiejętności potrzebnych we współczesnym świecie. Został zaprojektowany przez Mitchela Resnicka, jest rozwijany przez grupę Lifelong Kindergarten w MIT (Massachusetts Institute of Technology) Media Lab.
 
Maurycy Gradzikiewicz

Dane teleadresowe

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRIMUS
ul. Monte Cassino 27, 70-467 Szczecin

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy sekretariat @ szkolaprimus.pl

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń