BLOG NSP Primus

Nasze Sukcesy

Artur Guldon z klasy 3 na pierwszym miejscu III Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może".

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

24 lutego 2018r. w budynku Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie rozegrano finał III Ogólnopolskiego Konkursu „Kodować każdy może”.
Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 48, pod patronatem merytorycznym Wydziału Informatyki ZUT. Patronatem honorowy sprawowali Prezydent Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
W konkursie wzięło udział troje finalistów z klasy trzeciej naszej szkoły, w tym Marysia Araszkiewicz i Artur Guldon.

W pierwszej części rozwiązywali oni zadania polegające na programowaniu w języku Scratch. W tym czasie rodzice, opiekunowie i nauczyciele wysłuchali prezentacji mgr inż. Sławomira Wernikowskiego z Wydziału Informatyki na temat pozornej anonimowości w Internecie. Po zakończeniu indywidualnego programowania, rozpoczęły się zawody, dwóch losowo dobranych zespołów. Do dyspozycji zespołu był jeden komputer i tablica. Każdy zespół miał za zadanie w ciągu 10 minut stworzyć jak najciekawszy projekt na temat „Zwycięstwo”. W tej konkurencji oceny dokonywali zebrani na sali rodzice i nauczyciele. Wyposażeni w zdalne piloty głosowali na najlepszy projekt. Po krótkiej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Z przyjemnością informujemy o tym, że I miejsce w kategorii klas 2-3 zdobył Artur Guldon.
Wszystkim primusowym finalistom gratulujemy programistycznych sukcesów.

Dane teleadresowe

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRIMUS
ul. Monte Cassino 27, 70-467 Szczecin

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy sekretariat @ szkolaprimus.pl

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń