BLOG NSP Primus

Aktualności

Previous Next

Majowe święta

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Majowe święta:
 1 Maja – Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku. Święto wprowadzono w 1889 roku dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Stanach Zjednoczonych podczas strajku robotników w Chicago. Zwyczajem Święta Pracy jest pochód pierwszomajowy.
 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
 3 Maja – Święto Konstytucji 3 Maja. Polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze. Mija 229 lat od uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja – pierwszej takiej w Europie, drugiej na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ustawę uchwalił Sejm Czteroletni „Ojczyzna nasza już jest ocalona. Swobody nasze zabezpieczone. Jesteśmy odtąd narodem wolnym i niepodległym. Opadły pęta niewoli i nierządu” czytaliśmy w dokumencie.

Dane teleadresowe

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRIMUS
ul. Monte Cassino 27, 70-467 Szczecin

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy sekretariat @ szkolaprimus.pl

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń