BLOG NSP Primus

Aktualności

Primusowi czwartoklasiści w finale V Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

29 lutego 2020 roku na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozegrany został finał ogólnopolskiego konkursu programowania. Nasza szkoła była reprezentowana przez trzech finalistów, uczniów klasy czwartej:
Tomasza Kuczko,
Kornelię Marańską,
Karola Michalskiego.

Po pierwszej części konkursu polegającej na indywidualnym programowaniu w środowisku Scratch. W auli przy udziale publiczności przeprowadzono widowiskową rozgrywkę w programowaniu grupowym. Tu okazało się, że publiczność pierwszym miejscem nagrodziła zespół, w którym aktywnie pracował nasz reprezentant Tomek.

Co to jest Scratch?
Miliony młodych ludzi na całym świecie (głównie w wieku 8–16 lat) używają języka kodowania Scratch do tworzenia własnych interaktywnych opowieści, gier i animacji. Scratch uczy kreatywnego myślenia, systematycznego rozumowania i współpracy, niezbędnych umiejętności dla wszystkich w dzisiejszym społeczeństwie.

Dane teleadresowe

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRIMUS
ul. Monte Cassino 27, 70-467 Szczecin

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy sekretariat @ szkolaprimus.pl

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń