BLOG NSP Primus

Dowiecie się tu między innymi o ważnych wydarzeniach w naszej szkole, naszych osiągnięciach a także o nowościach i wszelkich zmianach dotyczących szkoły

Wycieczka do Torunia, Golubia-Dobrzynia i Bydgoszczy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wycieczka  do Torunia, Golubia-Dobrzynia i Bydgoszczy

(15-18 maja 2018)

 

W ciągu czterech dni starsze klasy (4-7) przeżyły wiele emocji poznając atrakcje turystyczne Golubia-Dobrzynia, Torunia i Bydgoszczy, uczestnicząc w rozmaitych warsztatach oraz zwiedzając znane zabytki.

Uczniowie odwiedzili Toruń, a w nim Park Etnograficzny i Muzeum Piernika. W mieście Mikołaja Kopernika obejrzeli planetarium i Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, a także podziwiali fontannę multimedialną. Na toruńskim rynku wykonywali zadania związane z tym miejscem.

W Bydgoszczy spacerowali nad kanałami, byli w ZOO oraz w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie uczestniczyli w warsztatach produkcji mydła.

Najwięcej wrażeń dostarczyły wszystkim zamkowe klimaty, w tym rzucanie sztyletem, toporem i dzidą, strzelanie z łuku, lepienie herbów z masy solnej, a w końcu wieczorne zwiedzanie zamku i oczywiście swobodne turlanie się ze wzgórza zamkowego.

Aż nie chciało się wracać do domu…

Dane teleadresowe

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRIMUS
ul. Monte Cassino 27, 70-467 Szczecin

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy sekretariat @ szkolaprimus.pl

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń