BLOG NSP Primus

Dowiecie się tu między innymi o ważnych wydarzeniach w naszej szkole, naszych osiągnięciach a także o nowościach i wszelkich zmianach dotyczących szkoły

Lekcja teatralna - Molier

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Komedia Moliera w PRIMUSIE!

Aktorzy Teatru Polskiego – Małgorzata Iwańska i Adam Dzieciniak przeprowadzili dla nas bardzo zabawną lekcję teatralną, podczas której zdobyliśmy wiedzę o największym komediopisarzu – Molierze i o teatrze w jego czasach. Dowiedzieliśmy się, że Molier nauczał ze sceny – prezentował w swoich przedstawieniach różne typy ludzi, piętnował wady i złe zachowania. Zmarł w czasie grania „Chorego z urojenia”.

Nasi goście zaprezentowali dwa fragmenty komedii tego wspaniałego artysty: „Szkoła żon” i „Mieszczanin szlachcicem”. Mogliśmy zobaczyć m. in. słynną scenę, w której pan Jourdain odkrywa ze zdumieniem, że całe życie mówił prozą i nawet o tym nie wiedział.

Szkoda, że była to już ostatnia lekcja teatralna w tym roku szkolnym!

Dane teleadresowe

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRIMUS
ul. Monte Cassino 27, 70-467 Szczecin

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy 91 480 81 00

  • dummy sekretariat @ szkolaprimus.pl

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń