01-11-2017

01-01-2018

Nowy Rok

Motto:

Uczymy i wychowujemy  dla przyszłości

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „PRIMUS” to kameralna szkoła  położona w centrum  Szczecina , w pobliżu Jasnych Błoni.  Sąsiadujemy z przedszkolami i szkołą podstawową . Szkoła została założona w 2005 r. Jesteśmy szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej.

Nowoczesna baza edukacyjna

Szkoła dysponuje nowoczesnym kompleksem budynków, otoczonych zielenią. Budynki szkolne  to połączenie historii z nowoczesnością (przeszłości z przyszłością) . Do starej, przedwojennej willi została dobudowana nowoczesna część dydaktyczno-sportowa, w której swoje miejsce znalazły przestronne sale lekcyjne, pracownia komputerowa, biblioteka, sala zabaw dla najmłodszych dzieci, jasne holle i korytarze, stołówka, a w podziemnych kondygnacjach: sala gimnastyczna i basen wraz z zapleczem sanitarnym.  Przeszklony świetlik znajdujący się na boisku szkolnym umożliwia dostęp światła dziennego do dwóch podziemnych kondygnacji (sali gimnastycznej).

Uczymy w przyjaznej i twórczej atmosferze

W naszej szkole pracują  wykwalifikowani pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, zaangażowani i przyjaźni, lecz wymagający.  Nauczyciele, dla których praca z dziećmi jest pasją, potrafią wprowadzić dzieci w magiczny świat matematyki, przyrody, języka polskiego i informatyki… Dzięki małym klasom (do 18 osób) nauczyciele znają swoich uczniów i stwarzają im atmosferę ciepła, bezpieczeństwa, przyjaźni i serdeczności.

Wysoka jakość nauczania

Dbamy o  wysoki poziom nauczania, dlatego też wielu naszych absolwentów bez większego trudu dostaje się do renomowanych gimnazjów. Nasi uczniowie weryfikują swoją wiedzę uczestnicząc w zewnętrznych testach kompetencji, w konkursach i turniejach. Organizujemy egzamin na kartę rowerową i kartę pływacką .

Rozwijamy  indywidualne uzdolnienia

Rozwijamy pasje i zainteresowania uczniów, oferując szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych (artystyczne, sportowe  i  przedmiotowe) np. taniec, akrobatyka, piłka nożna, dziennikarskie, historyczne, matematyczne . Organizujemy wycieczki , kolonie , obozy językowe,  zielone szkoły.

Dbamy o bezpieczeństwo i wygodę Twojego dziecka

Szkoła funkcjonuje od  7.30 do 17.00.  Bezpieczeństwa uczniów strzegą dyżurujący nauczyciele, całodobowa ochrona oraz  kamery monitoringu. W szkole funkcjonuje stołówka  oraz sklepik szkolny ze zdrową żywnością .